Luana Vjollca Reagon ndaj Spekulimeve për Video Intime në Rrjet

Spread the love

Moderatorja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka ndërhyrë në rrjete sociale për të reaguar ndaj një kontroversie të reçente që ka të bëjë me aludimet për një video me përmbajtje intime që po qarkullon në internet. Për të shprehur shqetësimet dhe ndjenjat e saj ndaj kësaj ngjarjeje, ajo ka postuar një mesazh të fuqishëm në InstaStory, duke theksuar rëndësinë e respektimit të jetës private të një vajze.

luana vjollca video skandal
luana vjollca video skandal

Ky incident ka sjellë shumë komente dhe debate në rrjetet sociale, duke përfshirë edhe reagimin e moderatores së njohur. Luana Vjollca ka përdorur këtë platformë për të shprehur qëndrimin e saj dhe për të mbrojtur integritetin e personave të përfshirë në këtë ngjarje.

Në mesazhin e saj, ajo ka shkruar: “E turpshme të hidhni baltë mbi jetën e një vajze që për gjithçka ka sot ka vendosur të zgjedhë rrugë tjetër në këtë jetë për t’ia dalë, rrugën e punës.” Këtë mesazh e shoqëroi me një fotografi të saj ku shfaq pjesën e dekoltesës, duke komentuar: “S’kam tatuazh.”

Reagimi i Luana Vjollcës vjen pas një periudhe tensionesh dhe debateje në rrjetet sociale, pas shpërthimit të lajmeve mbi një video intime që po qarkullon në internet dhe që pretendohet të ketë në rolin kryesor dy vajza të njohura të showbizz-it shqiptar.

luana vjollca video skandal
luana vjollca video skandal

Kjo ngjarje erdhi në vëmendjen e publikut pas deklaratës së Ervin Karamuço, një ekspert i kriminalistikës, i cili u shpreh se po qarkullojnë disa video gjysmë erotike të dy vajzave të njohura të showbizz-it shqiptar që janë gjetur në telefonin e një personazhi në kërkim. Ai theksoi se njëra prej këtyre vajzave është ndër më të bukurat e ekranit dhe personazh i dashur për publikun. Po ashtu, videoja pretendohet të jetë filmuar nga poseduesi i telefonit.

Xem Thêm:  Benekli Ayhan Kavga Videosu: Sosyal Medya Fenomenine Yapılan Saldırı

Eksperti i kriminalistikës theksoi se në këtë celular gjendet edhe një personazh tjetër që porosit femra shqiptare për llogari të bandave të Dubait dhe i kërkon detaje mbi preferencat e tyre. Ai shtoi se për një prej personazheve më të bukurave në Shqipëri paguhen shifra të konsiderueshme për të kaluar kohë në vende ekzotike, si Dubai.

luana vjollca video skandal
luana vjollca video skandal

Në një intervistë për mediat lokale, Ervin Karamuço u shpreh: “Për njërën prej personazheve më të bukura në Shqipëri paguhen deri 100 mijë euro në ditë për të kaluar 1 javë, ose 3-4 ditë diku në një vend tjetër, jo në Shqipëri, në një vend ekzotik. Më së shumti në Dubai.” Ai gjithashtu bëri të ditur se kjo situatë lidhet me akte prostitucioni, korrupsioni dhe krime të tjera, dhe mund të përfshijë listë pagesash dhe individë që kanë marrë përsipër të mbrojnë personazhet e përfshirë në ngjarje.

luana vjollca video skandal
luana vjollca video skandal

Ndërsa ngjarjet vazhdojnë të zhvillohen dhe hetimet janë në proces, reagimi i Luana Vjollcës është bërë thelbësor për shqetësimin e opinionit publik ndaj çështjeve të privatësisë dhe ndaj zhvillimeve të fundit në mediat sociale. Mbrojtja e integritetit dhe respektimi i jetës private të individëve është një temë që po bëhet gjithnjë e më aktuale në kohën tonë, dhe diskutimi publik rreth këtyre çështjeve është i domosdoshëm për të promovuar vlerat e respektit dhe privatisë në shoqërinë moderne.